top of page

Milí priatelia, pozývame Vás na vedomý pôst, ktorý sa uskutoční v areáli Provida Jakubovany pod vedením Petra Starca.

 

Peter prešiel spontánnou cestou na pránickú výživu v roku 2013. Jeho breathariánstvo uľahčuje účastníkom pôstu celú skúsenosť abstinencie od príjmu potravy a jeho vedomosti ako i osobné realizácie, ktoré zdieľa s prítomnými, napomáhajú k pochopeniu fungovania nášho fyzického tela ako i abstraktného bytia. Pre pôstníkov - začiatočníkov je Petrove vedenie celého pobytu veľmi nápomocné a obavy, či nejasné predstavy sa v jeho prítomnosti, ako i v kolektíve spolu pôstnikov rýchlo vytratia.

 

Trojdenný pôst pod dozorom je najlepším začiatkom očisty tela i mysle, ako aj naštartovanie liečebných procesov v organizme.

 

Peter nás počas pôstu oboznámi s informáciami o pránickej strave -  breatharianizme, poradí aké potraviny majú na naše telo a myseľ pozitívne účinky, ktoré a v akej forme nám škodia a prečo. Porozpráva nám o jeho duchovnej ceste, ako i o ďalších veľmi obohacujúcich argumentoch pri ktorých čas nejedenia uteká ako voda.

 

Pôstiť je najlepšie od polnoci zo štvrtka na piatok! Niekoľko dní pred začiatkom pôstu je vhodné odľahčiť stravu, vylúčiť alebo výrazne znížiť konzumáciu mäsových, mliečnych a múčnych potravín. Najlepšou prípravou je konzumácia štiav z čerstvých plodov, alebo plodov samotných, monoštýlom.

 

Dátum: 10.-12.8.2018

V piatok dobrovolný čas príchodu, ideálne do 17.30hod.

 

Areál Provida Jakubovany, Liptovský Mikuláš:

 

Chaty sa nachádzajú na začiatku tatranskej magistrály, pod vrcholom Baranec a okolitá príroda je priam očarujúca.

 

https://web.facebook.com/providajakubovany/

 

https://www.google.com/maps/place/Provida+Camp+Jakubovany/@49.1311814,19.7354416,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x47159a7a3faa32cb:0x1209f319b6c71c5c!8m2!3d49.1311779!4d19.7376356

 

Pre cestujúcich verejnou dopravou, z Liptovského Mikuláša treba prísť autobusom na konečnú zastávku v Jakubovanoch a tam Vás prídeme vyzdvyhnúť:)

Prosím nahláste nám vopred Váš príchod autobusom.

 

Cena ubytovania 10EUR/noc + dobrovoľná výška odmeny pre Petra

 

Pobyt je možné si predĺžiť, či už skorším príchodom, alebo neskorším odchodom.

 

V prípade krátkeho pobytu iba na jednu noc Vás prosíme si priniesť vlastné posteľné prádlo, či rátať s príplatkom 2EUR.

 

Prosíme Vás aby sa prípadní záujemci o ubytovanie v samostatnej chatke nahlásili pri registrácii. Automaticky bude účastník ubytovaný na hlavnej chate vo viac posteľových izbách.

 

Nezabudnite si priniesť vlastné hygienické potreby, prezúvky a vhodné oblečenie na prechádzky v prírode.

 

Záujemci o rannú asanu si prosím prineste jogamatky.

 

Poprosíme Vás registrovať sa na providajakubovany@gmail.com alebo na tel. čísle 0907/236 664.

 

Celý výťažok z akcie je použitý na pokrytie nákladov s ňou spojených a zároveň na udržiavanie areálu. Areál Provida Jakubovany je vo vlastníctve Nadácie PROVIDA (provida.sk), ktorá využíva všetky príjmy na svoje neziskové projekty.

Ďakujeme.

 

NEZABUDNITE PROSÍM, ŽE JE DÔLEŽITÉ PÔST ZAHÁJIŤ O POLNOCI ZO ŠTVRTKA NA PIATOK.
 

bottom of page